زمان باقی مانده تا انتخابات

عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

فرمانداری ویژه شهرستان گنبد کاووس

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در همایش راهکارهای عملی احیای امر به معروف و نهی از منکر درجامعه درجمع روسای ادارات و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات گنبدکاووس، گفت: بابیان اینکه اساس و زیربنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است، گفت: کار فرهنگی یک کار زمان بر است که باید با برنامه و اصولی مشخص اجرا شود
در غیر اینصورت هرگونه اشتباه در کارهای فرهنگی خسارات جبران ناپذیری را برای جامعه به همراه خواهد داشت.
مهندس حمیدی با بیان اینکه امسال اولویت نخست رهبری و دولت توجه به فرهنگ و اقتصاد است، افزود: اقتصاد هم یک فرهنگ است که باید از همه ظرفیت های جامعه بویژه مردم در تحقق آن استفاده نمود.
وی همچنین با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان و پیامدهای منفی آن در افرایش برخی آسیب های اجتماعی جامعه بویژه افزایش طلاق، خودکشی و مصرف مواد مخدر صنعتی، گفت: امروز استکبار جهانی با تهاجم فرهنگی و القائات فریبنده، ازطریق شبکه های مجازی و ماهواره ای بنیان خانواده ها را هدف قرار داده است.
مهندس حمیدی اضافه کرد: امروز بسیاری از جوانان ایران اسلامی بدلیل افتادن در دام دشمن دچار مرگ خاموش می شوند، جوانانی که نیروی جوانی آنان باید درخدمت رشد و توسعه کشور قرار گیرد متاسفانه بدلیل مصرف موادمخدر صنعتی براحتی می میرند.
وی بابیان اینکه عمل به امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف شرعی و قانونی است، از مدیران و نیز اعضای شورای این فریضه الهی در ادارات و نهادهای گنبدکاووس خواست، تمام تلاش و ظرفیت خود را برای نهادینه کردن این واجب الهی که دغدغه رهبری و دولت است، در محل کار بکار گیرند.
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: آمران امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید خود عامل به این فریضه الهی باشند ضمن اینکه برای اثر بخشی کلام به هنگام اجرای این فریضه از مزمت دیگران پرهیز کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حکیمی با عمل به این فریضه، بسیاری از آسیب های اجتماعی از جامعه دور می شود.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از فرایض بسیار مهم اسلام است، افزود: احیای این فریضه واجب الهی از ضرورت های انکارناپذیر در جامعه اسلامی است و همه باید در قبال آن احساس مسوولیت نمایند.
حجت الاسلام حکیمی، اضافه کرد: عمل به این فریضه الهی یکی از وظایف مهم انبیاء الهی، نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار(ع) بوده است و آیات و روایات زیادی نیز دراین خصوص وارد شده است.
وی، داشتن صبر و تحمل و توکل به خدا را دو ویژگی مهم در انجام این فریضه الهی دانست و تصریح کرد: انسان نباید در راه احیای امر به معروف و نهی از منکر دچار خستگی شود زیرا کار برای رضای خدا است و یقینا نیز خداوند انسان را یاری می نماید.
این استاد حوزه علمیه همچنین گفت: هرگونه کم توجهی و بی خیالی مردم نسبت به امر به معروف و نهی از منکر مستوجب عذاب الهی است و در این بین عذاب افرادی که در برابر معصیت سکوت کردند، کمتر از انجام دهنده معصیت نیست.
حجت الاسلام حکیمی بیان نرم را در احیای این فریضه الهی مهم دانست و افزود: افراد باید امر به معروف و نهی از منکر را ابتدا از خود، خانواده و اطرافیان شان شروع کنند و سپس به دیگر افراد جامعه گوشزد نمایند

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

 

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

 

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

 

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

 

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است

 

اساس و زیر بنای هر جامعه فرهنگ آن جامعه است


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 618
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 95

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  اسفند 1398  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 109
بازدید دیروز: 310
بازدید ماه:3601
بازدید سال:89793
بازدید کل:773472