عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس

برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: در قالب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، چهار کمیته پیشگیری، مقابله ، درمان و آموزش تشکیل شده که همکاری تنگاتنگ با هم برای موثر نمودن امر مقابله با مواد مخدر و اعتیاد دارند.
مهندس حمیدی با بیان اینکه پیشگیری از اولویت ها در زمینه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است گفت: برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش در این زمینه وجود ندارد و به همین منظور مسئله آموزش در هر چهار کمیته تلفیق شده است.
معاون استاندار گلستان با اشاره افتتاح نخستین مرکز سرپناه شبانه شرق گلستان در گنبدکاووس با هدف کاهش آسیب های اجتماعی گفت: کارتن خواب ها و معتادین بی سرپناه منشاء بسیاری از تخلفات هستند و بایستی با جمع آوری آنها و حمایت هدایتشان برای ترک اعتیاد، زمینه های بازگشت به جامعه و آغوش خانواده هایشان را برایشان فراهم کنیم.
وی با اشاره به برنامه راه اندازی مرکز حرفه آموزی با اولویت معتادین بهبود یافته در این شهرستان گفت: اجرای مرحله اول این طرح با همکاری بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان با راه اندازی چهار رشته آغاز شده است.
وی با ابراز امیدواری برای گسترش این مرکز حرفه آموزی در آینده گفت: این اقدام در حقیقت تکمیل کننده اقدامات دیگری است که در راستای مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن انجام می شود.
در این نشست دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گلستان نیز در سخنانی با تشریح پشینیه مصرف مواد مخدر در جهان گفت: برخوردهای قهری برای مبارزه با اعتیاد ناکارآمد است و اکنون پیشگیری و رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با اعتیاد مورد تاکید است.
سیداحمد حسینی با اشاره به تلاش های ایران در امر مبارزه با موادمخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه هزینه های زیادی متحمل شده و این در حالی است سایر کشورها کمکی در این زمینه نمی کنند.
وی با اشاره به اینکه تجارت مواد مخدر، دومین تجارت کثیف پس از تجارت اسلحه و مهمات است، گفت: حجم تجارت مواد مخدر در جهان 600میلیارد دلار برآورد می شود.
در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس، مسوولان کمیته های چهارگانه این شورا گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه های پیشگیری، آموزش، درمان و مقابله را ارائه کردند.

برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

 

برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

 

برای تقویت مبارزه با مواد مخدر راهی جز گسترش آموزش وجود ندارد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 552
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 796

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  مرداد 1401  »    >
شیدسچپج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 64
بازدید دیروز: 57
بازدید ماه:9534
بازدید سال:40066
بازدید کل:1009455