عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از روند اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری در این شهرستان در مصلی اهل سنت گزارش داد

معاون استاندار و فرماندارویژه

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از روند اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری در این شهرستان در مصلی اهل سنت گزارش داد

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از روند اجرای  مصوبات سفر ریاست جمهوری در این شهرستان در مصلی اهل سنت گزارش داد

مهدی دهرویه در جمع روحانیون و نمازگزاران اهل سنت این شهرستان با اشاره به سالروز انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان رییس جمهور  و اراده مردم به تغییر بزرگ اظهار داشت: مردم به دولتی رای دادند که دارای رویکرد جدید جهادی و انقلابی بود و با توجه به سختیها و مشکلات و هجمه هایی که گریبانگیر نظام است مملکت به این راهبرد و سیاست و روحیه انقلابی نیاز داشت، وی با بیان اینکه راهبرد انقلابی و جهادی دولت به برون رفت از این شرایط کمک می‌کند مصداق این روحیه را حضور رییس جمهور در یکسال گذشته در بین مردم دانست و گفت: ایشان از دو منظر در زمان بحران و  سفر استانی در بین مردم حضور می‌یابند وی تصریح کرد: رییس جمهور در سفرهای استانی با تیم ویژه برنامه محور وارد استانها می‌شوند و قبل از سفر تیمی مرکب از استاندار ومعاونین با نشستهایی که دارند به جمع بندی مسائل استانها می‌پردازند.
وی با بیان تصویب ۲۵ هزار ۶۷۷میلیارد تومان برای تکمیل ۱۱۱ پروژه اولویت دار استان افزود: پروژهای نیمه تمام با اولویت ۵۰ درصد و در مرحله بعد پروژه هایی با ۳۰ درصد پیشرفت و الزامات و نیازهای اساسی استان در این سفر مصوب شد و با تلاشی که استاندار داشت رییس جمهور به این باور رسیدند که استان گلستان محرومیتی پنهان در نمای زیبای خود دارد و بازنگریها انجام شد و در بررسی که صورت گرفت ۴۰ هزار میلیارد تومان در فرایند تکمیلی افزایش یافت که با اعتبار ۱۵ سال استان گلستان برابری می کند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: پروژه های سفر با سه ماهیت استانی شهرستانی و خاص به تصویب رسیده اند از جمله برخی پروژه ها ماهیت شهرستانی دارند که شامل تکمیل مدارس برخی پروژه ها ماهیت استانی دارند که نفع آن برای کل استان است مثل خلیج گرگان و راهها ، برخی پروژه ها خاص هستند مثل ایمن سازی روستاها و بیابانزدایی بر همین مبنا پروژه های اساسی استان شناسایی شد.
وی با اشاره به آبرسانی مناطق مرزی گنبدکاووس افزود: برخی روستاها هنوز شبکه آبرسانی ندارند و بوسیله منبع و تانکر آبرسانی می‌شود و در این خصوص ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.
وی افزود: در پروژه فاضلاب شهری که دارای قدمت ۲۸ ساله است‌  ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.
فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: مطالعات وصل شدن راه آهن اینچه برون گنبدکاووس و شاهرود انجام شده و بهترین مسیر و کم هزینه ترین مسیر  انتخاب شده و ردیف اعتباری در ۱۴۰۱ دیده شده که موجب تحول اساسی در منطقه می‌شود.
وی با بیان اینکه آموزشی شدن دانشگاه پزشکی گنبد سالها خواسته مردم بوده افزود: با پیگیریهای انجام شده از مهر دانشجوی پزشکی خواهیم داشت.
وی همچنین افزود: در حوزه آب ۳۵۰ هزار مترمکعب کمبود آب داریم و با پیگیریهاو استفاده از ظرفیت خیرین ۱۸۰ هزار متر مکعب  جبران شده که نیازمند مصرف بهینه اب توسط مردم است.
وی افزود: در بخش بهداشت درمان نیز بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی که سالها نیاز شهرستان است و با توجه به اینکه بخش درمان گنبدکاووس شرق استان را پوشش می دهد ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دیده شده که با حل مشکل زمین امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی یاد آورشد: از طریق فضای مجازی ریز پروژه ها را به مردم  اعلام میکنیم.
وی همچنین با تقدیر از اقدام شجاعانه رییس جمهور در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: کمتر دولتی جرئت این اقدام را داشت و با اتکا به مردم به رهنمودهای مقام معظم رهبری به دنبال این هستیم که این طرح دولت را به سرانجام برسانیم و با رصد ونظارت تیم های ویژه نظارتی جلوی احتکار و سواستفاده دلالان و سودجویان را بگیریم.
وی افزود: براساس رهنمودههای مقام معظم رهبری و دولت مبارزه با فساد خط قرمز ماست و در مباحث سد گلستان و تقسیم آب باندهایی وجود داشت و کشاورزان بهره کافی از آب نداشتند با مدیریتی که انجام شد جلوی تخلفات گرفته شد وی تصریح کرد: در مدیریت سد گلستان برای آینده برنامه داریم تا تقسیم آب به بهره مندان واقعی و کشاورزان برسد.
وی یادآور شد : با اقدامات نظارتی که در حوزه آردو نان انجام شده کمترین مشکل را در حوزه آرد و نان داریم.
وی خاطر نشان کرد: با روحیه انقلابی واقعی عهد بستیم با فساد مبارزه کنیم و تلاش خواهیم داشت با تمام انقلابیون واقعی که به دنبال منافع مردم هستنداز منافع مردم دفاع کنیم و در کنار مردم باشیم وی با تشکر از استاندار ولایی و سخت کوش و برنامه محور استان افزود: تلاش داریم  استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 13
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 3341

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  تیر 1401  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 81
بازدید دیروز: 207
بازدید ماه:992
بازدید سال:29499
بازدید کل:998888